• Close ×
 • Пригода Теда в дикій природі тільки почалася …

  У той час як більшість з нас провели останні 8 тижнів в межах свого дому, дуже особливий член сім’ї Dilmah вперше відчув смак свободи.

  Історія малюка Теда

  Тед був осиротілим слоненям, коли його врятували співробітники Охорони Дикої Природи. Вони привели його в Транзитний будинок для слонів (ТДС) в Удавалаве, південному регіоні Шрі-Ланки. Він був одним з наймолодших слоненят в ТДС, коли Dilmah взяв опіку над ним і назвав його Тедом на честь знаменитого сера Грема Генріха, який у 2011 році виграв Кубок світу з регбі. З цілодобовим доглядом, 8 прийомами молока в день і безліччю інших слоненят поруч, з якими можна грати, Тед перетворився на здорове і міцне слоненя. Він ставав сильнішим і більшим з кожним новим візитом команди Dilmah Conservation. Малюк Тед був одним з 40 молодих слонів, про яких дбав відданий персонал і ветеринари ТДС, відомі на весь світ успішною реабілітацією та реінтродукцією осиротілих слонів назад в дику природу.

  Удача особливо посміхнулася слоненяті в 2013 році, коли його відвідали сер Грем Генрі, на честь якого він і отримав своє ім’я, а також його дружина Леді Рауень Генрі. Вони здійснили спеціальний візит в Удавалаве, щоб зустрітися і привітати це слоненя (здалеку, звичайно)!

  Перший крок до свободи

  У 2019 Тед був обраний в якості потенційного кандидата програми «Soft Release». Це була перша реалізація даного проекту, в якій брав участь персонал Транзитного будинку для слонів і його 19 вихованців. Програма Soft Release має на увазі плавне ознайомлення з новим середовищем проживання, щоб забезпечити більш комфортний перехід до життя в дикій природі.

  Програма «Soft Release»

  1. Визначається місце, з якого почнеться адаптація слоненяти до дикої природи.Особлива увага на цьому етапі приділяється вибору місця, яке схоже і близьке до знайомих для слоненяти місць проживання в ТДС.
  1. Слоненята направляються на цю точку випуску щодня, щоб познайомитися з нею.
  2. Молочна суміш замінюється концентратом твердої їжі «травоїдних гранул».Спочатку персонал пропонує слоненятам гранули два рази в день, поступово скорочуючи до одного разу на день.
  1. Поступово людська взаємодія і допомога повністю припиняються.

  Випущене нещодавно в дику природу стадо слонів (Тед в їх числі) виведено до пустелі Удавалаве. Воно успішно завершило 4 етапи програми «Soft Release». (Фотографії люб’язно надані Товариством Охорони Дикої Природи)

  Тед в дикій природі

  Персонал і ветеринари в Удавалаве продовжують уважно стежити за нещодавно випущеними в дику природу слонами, включаючи Теда. Вони в захваті від прогресу стада, так як слони швидко освоїлися в своєму новому середовищі проживання. До них приєдналося троє нових слонів, також колишніх вихованців ТДС, в якості наставників молодого стада. Вони водять їх у більш безпечні місця проживання, вчать їх, як добувати їжу і знаходити найкращі водопої в районі, поки самці, на кшталт Теда, не набудуть впевненості і не навчаться добувати це все самостійно в період посухи, очікуваної в червні.

  Прощай Тед! Ти був народжений, щоб бути диким ……

  Dilmah Conservation бореться за збереження слонів

  Слони, такі як Тед, – це не тільки інженери екосистем, які мають вирішальне значення для здоров’я і підтримки лісів Шрі-Ланки, але вони також займають важливе місце в багатій історії та культурі нації. Маючи намір захищати цих ніжних гігантів, Dilmah Conservation розширює свою підтримку Транзитного будинку для слонів (ТДС), розташованого в Удавалаве, Шрі-Ланка. На додаток до поліпшення інфраструктури та комунальних послуг, Dilmah Conservation створив всеосяжний центр інформації про слонів, щоб допомогти підвищити обізнаність про цей вражаючий вид і загрози, з якими він стикається. Цей центр оснащений зручностями для навчання і створення поінформованості за допомогою різноманітних візуальних, тактильних і аудіо інструментів, щоб залучити всіх відвідувачів ТДС до послання про збереження виду за допомогою освіти та обміну знаннями.