• Close ×
 • Висвітлюючи таланти гравців в крикет з вадами зору

  illuminatingdpranner1

  Фінал турніру з крикету для людей з вадами зору став справжнім святом спортивної майстерності та командної роботи. На матчі зустрілися дві спеціально відібрані команди: Ранавіру з Ранавіру Севена (будинок для поранених солдатів) і спортивний клуб Рагама і Шакті з ізольованої території Монерегала. Будучи майже на межі поразки команда Ранавіру все ж забрала додому переможний кубок Dilmah, продемонструвавши чудову командну роботу. Обидві команди складалися з гравців з вадами зору різного ступеня – від людей з вадами зору (В3) до частково сліпих (В2) і повністю сліпих (В1). Фінальний матч пройшов на стадіоні Royal College в Коломбо.

  Колишній міжнародний гравець в крикет Арджуна Ранатунга, який приніс славу країні, завоювавши Кубок світу з крикету в 1996 році, був головним гостем на заході. До нього приєдналися також ветерани крикету Брендом Куруппу і Упул Чандала. Виступаючи на церемонії нагородження, міністр Ранатунга зазначив, що він був вражений талантами цих гравців з різного роду недоліками зору і сподівається, що вони отримають більше національне визнання і представлять країну на майбутньому чемпіонаті світу з крикету серед осіб з вадами зору, який відбудеться в Індії в січні 2017 року.

  Передаючи переможцям кубок Dilmah засновник компанії Меррілл Дж. Фернандо сказав, що завжди дивувався талантам жителів Шрі-Ланки з різного роду порушеннями здоров’я і усвідомлював, що це відповідальність кожного – допомагати їм розвивати ці таланти. Він також зазначив, що Шрі-Ланка завжди була відома як країна крикету і країна Dilmah, і сподівається, що гравці в крикет з вадами зору отримають належне визнання.

  Відбіркові матчі почалися 30 квітня і в них взяло участь 12 команд, які боролися за можливість потрапити в фінал. В цілому було зіграно 37 матчів, включаючи фінальний турнір. Кожні вихідні в двох місцях, в Коломбо і Монерегала, проходили матчі, завдяки чому у всіх гравців були рівні можливості прийняти в них участь. Навіть несприятливі погодні умови, які встановилися в Шрі-Ланці в травні, не змогли послабити дух і ентузіазм присвячених гравців.
  Персоналізовані нагороди учасникам турніру були вручені в трьох категоріях: В1 – Дімуту Ранавера з команди Ранавіру, В2 – Упул Санжева (команда Шакті) і В3 – Чандала Дешапрія (команда Шакті). Головним переможцем матчу став Саган Кумара з команди Ранавіру з категорії В1. Кожен учасник отримав сертифікат, в той час як переможці отримали ще й медалі, а також грошові призи.

  Голова Асоціації Інвалідів Зору Норберт Сільва подякував Dilmah за спонсорську підтримку і організацію турніру, який допомагає розкрити здібності і таланти гравців в крикет з інвалідністю зору і дати їм можливість зіграти в турнірі на національному рівні.

  Благодійний фонд MJF протягом вже багатьох років допомагає інвалідам зору через такі проекти як Скриня Знань, що стартував у Всесвітній день Брайля в 2014 році, який працює над записом аудіо версій відомих книг. Благодійний фонд також підтримує Школу для людей з вадами слуху та зору в Монерегала, а також активно співпрацює зі Школою для глухих і сліпих в Ратмалана.

  Щорічний турнір з крикету серед осіб з вадами зору – це свято здібностей спортсменів з різними вадами у здоров’ї, подія, близька серцю засновника і керівника компанії Dilmah та Благодійного фонду MJF, Меррілла Дж. Фернандо. Його філософія, що бізнес повинен бути засобом турботи про людей, лежить в основі його прихильності розширенню прав і можливостей людей з обмеженими можливостями Шрі-Ланки. Dilmah спонсорує турнір з крикету з 2008 року. Ця подія дає всім командам, зареєстрованим Асоціацією, можливість взяти участь в турнірі з крикету на національному рівні і використовується для відбору гравців в національну команду.