• Close ×
 • Факти про чай

  Чи корисне для моєї імунної системи регулярне вживання чаю?

  Дослідження Медичної Школи Гарварду відкрили, що регулярне вживання чаю здатне підвищити захисні сили організму в боротьбі з інфекціями. Під час лабораторних експериментів був виявлений компонент чаю, який здатний активувати імунну систему для атаки бактерій, вірусів і грибків.

  Інший експеримент за участю волонтерів продемонстрував, що імунна система клітин крові тих, хто вживає чай, реагує на вторгнення мікробів у п’ять разів швидше, ніж тих, хто надає перевагу каві. Дослідники стверджують, що ці результати ясно підтверджують, що п’ять чашок чаю на день збільшують здатність організму протистояти захворюванням.

  У дослідженні речовина під назвою L-теанін була виділена зі звичайного чорного чаю. L-теанін розпадається в печінці на етиламін, молекулу, яка запускає відповідь елемету імунної системи під назвою гамма-дельта Т-клітина, яка вважається першою лінією оборони проти бактерій, вірусних, грибкових і паразитарних інфекцій.

  Т-клітини викликають секрецію інтерферону, одного з ключових елементів хімічного захисту організму від інфекцій. Для подальшого тестування висновків експерименту дослідники попросили 11 волонтерів випивати по п’ять чашок чаю в день, а 10 інших пити каву. Перед початком тесту вчені взяли зразки крові у кожного з 21 досліджуваного.

  Через чотири тижні вчені знову взяли кров на аналіз у любителів чаю і потім помістили в неї бактерію під назвою Е-паличка. Імунні клітини в зразках виділили в п’ять разів більше інтерферону, ніж клітини крові цих же людей, взяті на аналіз перед початком курсу вживання чаю. Аналіз крові і тестування на бактерію тих, хто вживав каву, не продемонстрували жодних змін у рівні інтерферону.


  назад
  Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26