• Close ×
 • Факти про чай

  Чи однакові антиоксиданти в зеленому та чорному чаї?

  Ще недавно вважалося, що зелений чай є найбільш антиоксиданто вмісним чаєм і що катехіни зеленого чаю (не окислені поліфеноли, що містяться в чайному листі) самі по собі є антиоксидантами, які визначають цілющі властивості чаю. Сьогодні вже достеменно відомо, що теафлавіни і теарубігіни, отримані шляхом конденсації окислених катехінів під час стадії ферментації при виробництві чорного чаю, є такими ж ефективними антиоксидантами (Люн та ін, 2001).

  Катехіни присутні в чайній флеші і, отже, в зеленому чаї:
  Виражені у % від сухої ваги

  Епікатехін 1 – 3%
  Епікатехінгаллат 3 – 6%
  Епігаллокатехін 3 – 6%
  Епігаллокатехін галлат 9 -13%
  Катехін 1 – 2%
  Галлокатехин 3 – 4%

  У процесі виробництва чорного чаю ці катехіни зазнають окислення і полімеризуються (конденсуються), наприклад:
  Епікатехін + Епігаллокатехін галлат + Кисень -> Теафлавін

  Парні катехіни, у тому вигляді, в якому вони присутні в чорному чаї, є в рівній мірі ефективними антиоксидантами. Людський організм виробляє вільні радикали за певних умов. Канцерогени і випромінювання з навколишнього середовища сприяють формуванню вільних радикалів. Ці вільні радикали в організмі викликають окислювальні зміни в ДНК (генетичний матеріал, що міститься у всіх клітинах). Зміни в ДНК у свою чергу несуть в собі загрозу виникнення раку. Вільні радикали блокуються і знищуються антиоксидантами чаю, як зеленого так і чорного.
  Зелений і чорний чай виробляється з рослини Camellia Sinensis. Зелений чай є неферментованим, обробленим паром відразу після збору, та зберігає світлий колір і легкий аромат. Чорний чай ферментують і потім сушать, в результаті чого має він більш темний колір чайного листа, а також більш виражений смак і аромат.


  назад
  Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26