• Close ×
 • Факти про чай

  Чи впливає на плід вживання чаю під час вагітності?

  Серед вагітних жінок продовжують підійматися питання, пов’язані з вживанням кофеїну та загрозою викидня або загрозою здоров’ю плода.

  Дослідження, опубліковані в журналі Американської Медичної Асоціації, не виявили жодних доказів, що помірне вживання кофеїну збільшує ризик спонтанних абортів або затримки росту плоду. Інше семирічне епідеміологічне дослідження за участю 1500 жінок випробовувало вплив кофеїну на процес вагітності, а також подальший розвиток дитини.

  Це дослідження продемонструвало, що вживання кофеїну еквівалентне приблизно 3,5-5 чашкам чаю в день не мало ніякого впливу на вагу, довжину тіла та окружність голови новонародженого. Наступні обстеження у віці восьми місяців, чотирьох та семи років також не виявили жодного ефекту від вживання кофеїну на розвиток моторики та інтелект дитини.

  Низка факторів впливає на метаболізм кофеїну організмом людини та реакцію на нього: вагітність, вік, стать, вага, раціон, вправи, а також стрес від куріння та вживання алкоголю.

  Вагітність перешкоджає метаболізму кофеїну. Наприклад, в організмі не вагітної жінки період напівроспаду кофеїну в сереньому становить 2,5-4,5 годин, 7 годин в середині вагітності та 10,5 годин під час останніх тижнів вагітності. Під час вагітності кофеїн затримується в організмі довше. Тож жінки, чутливі до кофеїну, можуть піддаватися його впливу. Проте жінкам під час вагітності рекомендується помірне споживання приблизно 3-4 чашок чаю на день.


  назад
  Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26